
Din lillehjerne styrer alle din muskler i kroppen. En muskel kan ikke skubbe.. den kan kun slappe af, eller spænde. Hvis du eks. sidder i en stol og slapper af, bliver alle dine muskler, alligevel brugt i forskellig grad. Hvorfor har jeg så ondt i ryggen/nakken, etc.?- - Hvis de sanser, som lillehjernen bruger til at styre din balance, fejler, medfører det en unødvendig ekstra muskelspænding, som over tid giver smerter.
De smerter vil akupunktur, fysioterapi, kiropraktik, IKKE kunne afhjælpe. Jeg vil denne aften forklare hvordan vi får hjernen til at "virke" igen.
PROGRAM
1. Hvordan styrer din hjerne ?
2. hvilke sanser bliver brugt ?
3. Hvordan kan sanserne beskadiges ?
4. Hvad kan jeg selv gøre.
5. Kan specielle akupunktur punkter eller Hypnose hjælpe ?
6. Endelig rask igen...
Sidst på aftenen vil jeg demonstrere, hvorfor, og hvordan det virker.
Tilmelding: E-mail: leon@leon-hansen.dk (Max 30 deltager)
- Leon er kendt for sit banebrydende arbejde i smertebehandling og afhjælpning af funktionelle og psykiske problemer. Jeg har i min klinik i Hovedgård og København, med sansebehandling hjulpet mere end 15000 mennesker, til et bedre liv.